Automatyczne nawadnianie

Automatyczne nawadnianie

Wykonane przez nas systemy automatycznego nawadniania charakteryzują się niezawodną pracą przez wiele lat. Wieloletnie doświadczenie, ciągłe podnoszenie kwalifikacji i fakt, że do montażu używamy tylko części renomowanych firm takich jak Rain Bird, Hunter, Toro powoduje niezawodność naszych systemów. Aby móc cieszyć się pięknie wyglądającym ogrodem przez długi czas, niezbędne jest zapewnienie znajdującej się w nim roślinności systematycznego dostępu do odpowiedniej ilości wody. Rzadko bywasz w domu o stałych porach lub nie masz czasu, który możesz poświęcić na podlewanie dużego terenu? Nie musisz rezygnować z zachwycającej ogrodowej zieleni! Rozwiązaniem jest automatyczne nawadnianie od Hydrogarden.

Na wykonane przez nas systemy automatycznego nawadniania  udzielamy gwarancji dwa pełne sezony pracy. Oferowane przez nas automatyczne nawadnianie charakteryzuje się niezawodną pracą przez długi czas, objętą zaufaną, dwusezonową gwarancją. Wieloletnie doświadczenie, ciągłe podnoszenie kwalifikacji i fakt, że do montażu używamy tylko części renomowanych firm (Rain Bird, Hunter, Toro), powoduje niezawodność naszych systemów – automatyczne nawadnianie nigdy nie było prostsze! Projektujemy i wyceniamy systemy automatycznego nawadniania w województwie śląskim, dla mieszkańców m.in. takich miast jak Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Katowice.

Projekt + wycena GRATIS !!!

Automatyczne nawodnienie

 

Automatyczne nawadnianie – charakterystyka i zalety systemu

Automatyczne nawadnianie polega na podlewaniu ogrodu bez ingerencji człowieka. Jest to system pozwalający na większe wygospodarowanie czasu wolnego podczas dnia, który możemy spożytkować jak nam się tylko podoba. Automatyczne nawadnianie od Hydrogarden to niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze system. Pozwalają na bezobsługowe podlewanie nawet sporych rozmiarów terenów. Systemy automatycznego nawadniania stanowią podziemną sieć rur polipropylenowych uzbrojonych w elementy zraszające takie jak: zraszacze statyczne, obrotowe, linie kroplujące, elektrozawory. Elektrozawory umieszczone są w studzience zaworowej.

Pracą elektrozaworów steruje wewnętrzny elektroniczny sterownik umieszczony najczęściej w garażu lub kotłowni. On odpowiada za czas pracy sekcji, czyli za intensywność podlewania. Sterowniki mogą występować również w innej konfiguracji np. zewnętrzny lub sterowany pilotem. Automatyczne nawadnianie kontrolowane jest za pomocą specjalnie instalowanych sterowników (wewnętrznych, zewnętrznych, na pilota) i czujników deszczu.

Automatyczne nawadnianie – od czego zależy koszt instalacji?

Automatyczne nawadnianie to jednorazowa inwestycja, która z czasem się zwraca i procentuje odpowiednio podlewanym ogrodem bez ingerencji właściciela. Od jakich czynników zależy koszt instalacji takiego systemu? Przede wszystkim od kształtu, wielkości oraz infrastruktury podlewanej działki. Wbrew pozorom koszt nie rośnie proporcjonalnie z powierzchnią. Kluczowy jest tutaj drugi czynnik, czyli rodzaj źródła wody. Do automatycznych systemów nawadniania można wykorzystać studnię, ujęcie wodociągowe, a nawet wodę deszczową. Im większa wydajność źródła, tym automatyczne nawadnianie będzie tańsze.

Koszt automatycznego systemu nawadniania zależy od trzech podstawowych elementów:

1. Kształt i wielkość podlewanej działki

Nie jest regułą, że im większa działka tym system droższy. Bardziej determinuje koszt systemu infrastruktura działki i rodzaj źródła wody.

2. Rodzaj źródła wody

System zasilić można z wielu źródeł. Najpopularniejsze ujęcie wody na małych ogrodach to ujęcie wodociągowe. Większe ogrody zasilane są ze studni kręgowych lub głębinowych. Częstym rozwiązaniem jest również wykorzystanie wody deszczowej.

3. Wydajność źródła wody do podlewania

Regułą jest, że im większy wydatek wody ze źródła tym system tańszy. Spowodowane jest to umieszczeniem na jednej sekcji większej ilości zraszaczy. Każdy projekt musi być indywidualnie dostosowany zarówno do ogrodu, jak również do źródła ujęcia wody.

Możecie Państwo już dziś poznać wstępną kalkulację nawodnienia ogrodu. Wystarczy do nas wysłać mapkę w skali i określić źródło wody. W przypadku pytań– prosimy o kontakt. Rozmowa nic nie kosztuje.

automatyczne nawadnianie sosnowiec i katowice

ZALETY AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA:

  • Bezobsługowa praca systemu
  • Oszczędność czasu
  • Oszczędność pieniędzy
  • Systematyczność podlewania
  • Nawadnianie w odpowiedniej porze dnia
  • Brak efektu soczewkowego

Automatyczne nawadnianie pozwala utrzymać ogród w doskonałej kondycji przez cały rok, szanując Państwa cenny czas oraz pieniądze. Oferujemy wykonanie projektu z gratisową wyceną.

Hydrogarden – automatyczne nawadnianie: Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Katowice

Automatyczne nawodnianie to system, który należy taktować jako rodzaj inwestycji na lata, który się zwraca nie tylko w postaci czasu, pieniędzy ale także w postaci efektu wizualnego.  Automatyczne nawadnianie od Hydrogarden to kompleksowy system nawadniania wykonany w stu procentach przez naszą firmę, od projektu, przez wycenę, aż po montaż. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, analizując specyfikę zarówno działki, jak i źródła wody. Nasze automatyczne nawadnianie jest precyzyjnym, intuicyjnym system, dbającym o prawidłowe nawodnienie nawet najbardziej wymagającego ogrodu. Usługa dostępna na terenie województwa Śląskiego – wielokrotnie skorzystali już z niej właściciele terenów zielonych z takich miejscowości jak Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec i Katowice.

Świadczymy usługi na terenie miasta Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin oraz w ich okolicach.  Firma Hydrogarden serdecznie zaprasza do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań!

Automatyczne nawadnianie Będzin

Gałązka ogród

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje
HydroGarden

Realizacja witryny
GrupaPNS sp. z o.o.

2017

Odwiedź wykonawcę