Automatyczne nawadnianie

Firma Hydrogarden specjalizuje się w projektowaniu i montażu automatycznego systemu nawadniania.

Wykonane przez nas systemy automatycznego nawadniania charakteryzują się niezawodną pracą przez wiele lat. Wieloletnie doświadczenie, ciągłe podnoszenie kwalifikacji i fakt,że do montażu używamy tylko części renomowanych firm takich jak Rain Bird, Hunter, Toro powoduje niezawodność naszych systemów

Na wykonane przez nas systemy udzielamy gwarancji dwa pełne sezony pracy
Projekt + wycena GRATIS !!!

 

SYSTEMY NAWADNIANIA – CHARAKTERYSTYKA

Zadaniem systemu automatycznego nawadniania jest podlewanie ogrodu bez ingerencji człowieka. Systemy nawadniające stanowią podziemną sieć rur polipropylenowych uzbrojonych w elementy zraszające takie jak: zraszacze statyczne, obrotowe, linie kroplujące, elektrozawory. Elektrozawory umieszczone są w studzience zaworowej.

Pracą elektrozaworów steruje wewnętrzny elektroniczny sterownik umieszczony najczęściej w garażu lub kotłowni. On odpowiada za czas pracy sekcji, czyli za intensywność podlewania. Sterowniki mogą występować również w innej konfiguracji np. zewnętrzny lub sterowany pilotem. Całość dopełnia czujnik deszczu, który podłączony do sterownika odpowiada za wyłączenie systemu podczas opadu deszczu.

SYSTEM NAWADNIANIA – KOSZT INSTALACJI

Koszt automatycznego systemu zależy od trzech podstawowych elementów:

1. Kształt i wielkość podlewanej działki

Nie jest regułą że im większa działka tym system droższy. Bardziej determinuje koszt systemu infrastruktura działki i rodzaj źródła wody.

2. Rodzaj źródła wody

System zasilić można z wielu źródeł. Najpopularniejsze ujęcie wody na małych ogrodach to ujęcie wodociągowe. Większe ogrody zasilane są ze studni kręgowych lub głębinowych. Częstym rozwiązaniem jest również wykorzystanie wody deszczowej.

3. Wydajność źródła wody do podlewania

Regułą jest, że im większy wydatek wody ze źródła tym system tańszy. Spowodowane jest to umieszczeniem na jednej sekcji większej ilości zraszaczy. Każdy projekt musi być indywidualnie dostosowany zarówno do ogrodu, jak również do źródła ujęcia wody.

Możecie Państwo już dziś poznać wstępną kalkulację nawodnienia ogrodu. Wystarczy do nas wysłać mapkę w skali i określić źródło wody. W przypadku pytań– prosimy o kontakt. Rozmowa nic nie kosztuje.

ZALETY

  • Bezobsługowa praca systemu
  • Oszczędność czasu
  • Oszczędność pieniędzy
  • Systematyczność podlewania
  • Nawadnianie w odpowiedniej porze dnia
  • Brak efektu soczewkowego

INSTALACJA AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA = CZAS + PIENIĄDZE

Automatyczne nawodnienie to inwestycja na lata która się zwraca nie tylko w postaci czasu, pieniędzy ale także w postaci efektu wizualnego

Gałązka ogród

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje
HydroGarden

Realizacja witryny
GrupaPNS sp. z o.o.

2017

Odwiedź wykonawcę